خبرهایی از شهرستان آستانه اشرفیه و استان


تمام موضوعات مطرح شده در این خبر فقط با درنظر گرفتن خودروی آمبولانس اورژانس بیمارستان کوثر آستانه‌اشرفیه محاسبه شده است و شما تصور کنید که اگر بیماری با خودروی شخصی بخواهد به این قسمت برود با وجود خودروی دیگر چه وضعی پیش می‌آید؟

به گزارش آستان خبر در برنامه‌های اعلام‌شده توسط فرمانداری آستانه‌اشرفیه افتتاح اورژانس بیمارستان کوثر به چشم می‌‌خورد.

متأسفانه باخبر شدیم در طراحی یا اجرا و یا بهتر بگوییم در مدیریت پروژه بی‌تدبیری به چشم می‌خورد.

پیگیری‌های دلسوزان شهرستان برای رسیدن به یک پاسخ مناسب جهت این همه فشار برای افتتاح به هر قیمتی در دهه فجر و عدم پاسخگویی مسئولین محترم مربوطه باعث شد که مجبور به انتشار این خبر شویم.

به نظر می‌رسد که طراحی بخش اورژانس بیمارستان کوثر با مشکلاتی روبرو است به تصویر زیر به دقت نگاه کنید:

با توجه به اینکه این خیابان دو طرفه است همانگونه که در تصویر بالا ملاحظه می‌کنید دو مسیر برای ورود به بخش اورژانس وجود دارد.

ورود به اورژانس از مسیر شماره یک بسیار راحت‌تر از ورود به اورژانس از مسیر شماره ۲ می‌باشد زیرا به دلیل هلالی که در ابتدای ورودی اورژانس وجود دارد، خودرو آمبولانس جهت ورود به اورژانس از مسیر شماره ۲، حتما باید با سر و ته کردن ماشین خود وارد اورژانس شود.

حالا به تصویر زیر نگاه کنید:

نکته تأمل‌برانگیز کار اینجاست. ارتفاع کف زمین تا سقف اورژانس را با ارتفاع آمبولانس بخش اورژانس بیمارستان کوثر مقایسه کنید.

ارتفاع از کف زمین تا سقف بخش اورژانس ۲/۷۵ سانتی‌متر است و این در حالی است که ارتفاع خودرو آمبولانس بخش اورژانس بیمارستان کوثر از کف تا سقف ۳/۱۵ سانتی‌تر است.

مسئولین محترم بیمارستان در ارتباط با این کم کاری صورت گرفته پاسخ منطقی ندادند و  فشار مسئولین شهرستان برای افتتاح بخش اورژانس در دهه مبارک فجر را علت این بی‌تدبیری اعلام کردند.

حال قسمت جالب قضیه اینجاست که آقایان برای رفع این مشکل گفتند: “بعد از افتتاح اورژانس در دهه فجر از کف می‌کَنیم تا ارتفاع سقف با ارتفاع اورژانس برابر شود”

یک سوال مهم: شما عمل کندن و بعد از آن صاف کردن(سنگ زدن ورودی) را با هزینه چه کسی انجام می‌دهید؟ جز این است که از بیت‌‌المال استفاده می‌کنید؟

حالا به تصویر پایین نگاه کنید:

شما عرض آمبولانس را با عرض ورودی اورژانس در نظر بگیرید.

عرض آمبولانس اورژانس بیمارستان کوثر ۵/۸۰ سانتی‌متر و عرض ورودی اورژانس ۴/۵۰ سانتی‌متر است و راننده آمبوانس هرچقدر شوماخر هم باشد نمی‌تواند خودروی خود را در این قسمت قرار دهد.

تمام موضوعات مطرح شده در این خبر فقط با درنظر گرفتن خودروی آمبولانس اورژانس بیمارستان کوثر آستانه‌اشرفیه محاسبه شده است و شما تصور کنید که اگر بیماری با خودروی شخصی بخواهد به این قسمت برود با وجود خودروی دیگر چه وضعی پیش می‌آید؟

اگر احیاناً باران ببارد چه وضعیتی پیش می‌آید؟

و اینکه … چه کسی مسئول ساخت بخش اورژانس بیمارستان کوثر است؟

آیا حاضرید از جیبتان ضرر کنید و عیب‌های سوء مدیریت خودتان را بپوشانید؟

حالا شما بروید و افتتاح کنید و گزارش کار دهید که ما اورژانس افتتاح کردیم.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۸ بهمن۱۳۹۲ ساعت 20 __  ××× وحـــــید ×××  |